३ बैशाख २०७८, शुक्रबार | April 16, 2021

ह्वाट्स एपले सेवा सर्तको विवादास्पद परिवर्तन अघि बढायो

उक्त घटनाबाट चिन्तित बनेको ह्वाट्सएपले गलत सूचनाका कारण पीडित बनेको टिप्पणी गरेको थियो । त्यसैले गोपनीयता नीति सम्बन्धी प्रयोगका सर्तमा गरिएको परिवर्तनलाई सही ढंगमा प्रतिविम्बित गरेर आम प्रयोगकर्तालाई सही सूचना प्रदान गर्ने नयाँ तरिका अपनाउन लागेको उसले जनाएको छ ।

यसअघि ह्वाट्सएपले प्रयोगकर्तालाई नीति परिवर्तनको सूचना दिँदा चेतावनीयुक्त पदावली भएको मेसेज पठाएको थियो । त्यसले प्रयोगकर्तालाई त्रसित बनाएको थियो । ह्वाट्सएपले प्रयोगकर्ताका सबै डाटाहरु फेसबुकसँग सेयर गर्छ भन्ने आम प्रयोगकर्ताको डर थियो ।

तर वास्तविक रुपमा ह्वाट्सएपको नयाँ नीतिपछि पनि फेसबुकसँग गरिने डाटा सेयरको मामिलामा भएको परिवर्तन निकै कम छ । वास्तवमा त्यसअघि पनि सबै प्रयोगकर्ताले ह्वाट्सएपका डाटा शेयर गर्ने सर्त पालना गरिसकेका हुन्थे ।

नयाँ परिवर्तनप्रति प्रयोगकर्तामा देखिएको आशंका हटाउनका लागि ह्वाट्सएपले आगामी हप्ताहरुबाट एपभित्रै ब्यानर अलर्ट प्रस्तुत गर्नेछ ।

त्यसले प्रयोगकर्तालाई ह्वाट्सएपको नयाँ अपडेट के हो र यसबाट कुनकुन कुरा परिवर्तन हुन्छन् अनि के कुरा यथावत रहन्छ ? भन्ने तथ्य बुझ्न सहयोग गर्नेछ ।

साथै ह्वाट्सएपको स्टाटस खण्डमा नयाँ अपडेटसँग सम्बन्धित जानकारी सम्बद्ध सन्देशहरु प्रेसित गरिन्छ । आगामी मे १५ देखि नयाँ अपडेट लागू हुने बताइएको छ ।

उक्त घटनाबाट चिन्तित बनेको ह्वाट्सएपले गलत सूचनाका कारण पीडित बनेको टिप्पणी गरेको थियो । त्यसैले गोपनीयता नीति सम्बन्धी प्रयोगका सर्तमा गरिएको परिवर्तनलाई सही ढंगमा प्रतिविम्बित गरेर आम प्रयोगकर्तालाई सही सूचना प्रदान गर्ने नयाँ तरिका अपनाउन लागेको उसले जनाएको छ ।

यसअघि ह्वाट्सएपले प्रयोगकर्तालाई नीति परिवर्तनको सूचना दिँदा चेतावनीयुक्त पदावली भएको मेसेज पठाएको थियो । त्यसले प्रयोगकर्तालाई त्रसित बनाएको थियो । ह्वाट्सएपले प्रयोगकर्ताका सबै डाटाहरु फेसबुकसँग सेयर गर्छ भन्ने आम प्रयोगकर्ताको डर थियो ।

तर वास्तविक रुपमा ह्वाट्सएपको नयाँ नीतिपछि पनि फेसबुकसँग गरिने डाटा सेयरको मामिलामा भएको परिवर्तन निकै कम छ । वास्तवमा त्यसअघि पनि सबै प्रयोगकर्ताले ह्वाट्सएपका डाटा शेयर गर्ने सर्त पालना गरिसकेका हुन्थे ।

नयाँ परिवर्तनप्रति प्रयोगकर्तामा देखिएको आशंका हटाउनका लागि ह्वाट्सएपले आगामी हप्ताहरुबाट एपभित्रै ब्यानर अलर्ट प्रस्तुत गर्नेछ ।

त्यसले प्रयोगकर्तालाई ह्वाट्सएपको नयाँ अपडेट के हो र यसबाट कुनकुन कुरा परिवर्तन हुन्छन् अनि के कुरा यथावत रहन्छ ? भन्ने तथ्य बुझ्न सहयोग गर्नेछ ।

साथै ह्वाट्सएपको स्टाटस खण्डमा नयाँ अपडेटसँग सम्बन्धित जानकारी सम्बद्ध सन्देशहरु प्रेसित गरिन्छ । आगामी मे १५ देखि नयाँ अपडेट लागू हुने बताइएको छ ।

उक्त घटनाबाट चिन्तित बनेको ह्वाट्सएपले गलत सूचनाका कारण पीडित बनेको टिप्पणी गरेको थियो । त्यसैले गोपनीयता नीति सम्बन्धी प्रयोगका सर्तमा गरिएको परिवर्तनलाई सही ढंगमा प्रतिविम्बित गरेर आम प्रयोगकर्तालाई सही सूचना प्रदान गर्ने नयाँ तरिका अपनाउन लागेको उसले जनाएको छ ।

यसअघि ह्वाट्सएपले प्रयोगकर्तालाई नीति परिवर्तनको सूचना दिँदा चेतावनीयुक्त पदावली भएको मेसेज पठाएको थियो । त्यसले प्रयोगकर्तालाई त्रसित बनाएको थियो । ह्वाट्सएपले प्रयोगकर्ताका सबै डाटाहरु फेसबुकसँग सेयर गर्छ भन्ने आम प्रयोगकर्ताको डर थियो ।

तर वास्तविक रुपमा ह्वाट्सएपको नयाँ नीतिपछि पनि फेसबुकसँग गरिने डाटा सेयरको मामिलामा भएको परिवर्तन निकै कम छ । वास्तवमा त्यसअघि पनि सबै प्रयोगकर्ताले ह्वाट्सएपका डाटा शेयर गर्ने सर्त पालना गरिसकेका हुन्थे ।

नयाँ परिवर्तनप्रति प्रयोगकर्तामा देखिएको आशंका हटाउनका लागि ह्वाट्सएपले आगामी हप्ताहरुबाट एपभित्रै ब्यानर अलर्ट प्रस्तुत गर्नेछ ।

त्यसले प्रयोगकर्तालाई ह्वाट्सएपको नयाँ अपडेट के हो र यसबाट कुनकुन कुरा परिवर्तन हुन्छन् अनि के कुरा यथावत रहन्छ ? भन्ने तथ्य बुझ्न सहयोग गर्नेछ ।

साथै ह्वाट्सएपको स्टाटस खण्डमा नयाँ अपडेटसँग सम्बन्धित जानकारी सम्बद्ध सन्देशहरु प्रेसित गरिन्छ । आगामी मे १५ देखि नयाँ अपडेट लागू हुने बताइएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *